Gökdemir Medikal Center Işılay Saygın (1399) Sokak No: 12 Kat: 3 Alsancak / İZMİR

Metabolic Balance Hakkında Sık Sorulanlar

Metabolic Balance Hakkında Sık Sorulanlar


Metabolic balance® kilo düzenleyici metabolizma programıdır. Bu program doktorlar ve beslenme uzmanları tarafından geliştirilmiştir.
Bu program yardımıyla yeme – içme alışkanlıklarınız sağlıklı, dengeli ve sizin için düzenlenmiş bir beslenme şekline dönüşecektir. Bu programın temeli ise sadece size özel bir beslenme planı hazırlanmasıdır. Bu plan, güncel laboratuar tahlilleriniz ve sağlık durumunuzun gözden geçirilmesi sonunda hazırlanmaktadır.
Program 4 aşamada sizi başarıya götürecektir.


Kişiye özel hazırlanan beslenme planı sayesinde kişi vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm sağlıklı besinleri alıyor.
Bu şekilde metabolizma sağlıklı çalışıyor ve doğal bir ensülin salgılaması teşvik ediliyor. Kişi besinlerini yeni ve basit kurallara göre hazırladığı için kilosu kontrol altında oluyor. Bu sayede hormonların dengesi güçleniyor.
Sadece bir beslenme değişikliğiyle, diyet yapmadan, zayıflamaya destek ürün ve ilaçlar kullanmadan sağlığınızı koruyarak kilonuzu düzenleyebiliyorsunuz.


Kişinin beslenme planı, sağlıklı metabolizmayı destekleyerek istenilen kilonun dengede kalması sağlanıyor.
metabolic balance® eğitimi almış sertifikalı uzmanlar sayesinde kişi istediği kiloya problemsiz ve belirlenen süre zarfında kavuşabiliyor.


Beslenme planınız günlük iş yoğunluğunuza adapte edilebilecek şekilde çok yönlü ve esnektir. Hazırlanması kolay yeme listeleriniz olacaktır. Yaratıcı olun. Koçunuz ev dışında yediğinizde de programa nasıl bağlı kalabileceğiniz konusunda yardımcı olacaktır.
 


Doğal beslenme dengesinin sağlanması ile vücut doğal kilosuna kavuşabilir. Bu durum, verimlilik ve konsantrasyonu da beraberinde getirir. Bundan dolayı tüm enerji seviyesi artar. Daha kaliteli uyku uyumak fiziksel kuvveti arttırır. Sonuç olarak; daha sağlıklı, daha aktif ve daha zinde olunur ki buda kişiye yansır. Böylece vücuttaki yağlar azalır, azalırken metabolic balance® sayesinde kas ve bağ dokusu güçlenir, cilt gergin ve pürüzsüz kalır.
 


Bu programda başarılı olmanızın en önemli noktası koçunuzun yönlendirmesidir. Koçunuz, tüm program boyunca size yardımcı olacak kişidir. Program konusunda çok bilgilidir.
Aynı zamanda size moral desteği de verecektir.
 


1. Dönem – İki günlük “Hazırlık” ve detoksifikasyon Dönemi.
2. Dönem – 8 ana kurala uymanız, her gün 3 öğün yemeniz gereken, ilk 14 günü “yağsız”, devam etmeniz gerektiğinde daha sonraki bölümü yağ kullanarak sürdürdüğünüz “Sıkı”Dönem.
3. Dönem – Günlük beslenme programınıza yeni gıdalar ekleyebileceğiniz “Rahat” Dönem. Temsilcinizle birlikte planlayarak, istisna öğünler yaparak özlediğiniz bazı besinleri kontrollü biçimde yiyebilirsiniz!
4. Dönem – Sadece 8 ana kuralı uygulayarak sürdüreceğiniz, dengeli ve sağlıklı bir yaşam tarzının keyfini süreceğiniz, hayat boyu devam ettirmeniz gereken “Koruma” dönemi.

 

Başarınızın keyfini çıkarın!

Vücudunuzun besinleri rahatlıkla sindirebilmesi için makul bir dinlenme zamanına ihtiyacı vardır. Her ara öğün metabolizmanın dengesini bozarak size yabancı olmayan acıkma ataklarını tetikler. Bu nedenle 5 saatlik mola süresine sadık kalmanız çok önemlidir.
 


İnternet adresimizde ki telefon numaralarından randevu alarak başlayabilirsiniz..
 


Evet. Yemelisiniz.
Bu plan rast gele hazırlanmış bir beslenme planı değildir. Bilimsel olarak sizin laboratuar verilerinize göre düzenlenmiş, parmak iziniz kadar özel kişisel beslenme planınızdır.
Sizin için seçilen bu yiyecekler metabolizmanızı destekleyerek, ve bugüne kadar vücudunuzda eksik olanları tamamlayacaktır. Yeni tecrübelere kendinizi açarak farklı bilgileri almaya odaklanın. Yeni yemek tarifleri bu değişim ve gelişimde size yardımcı olacaktır