Gökdemir Medikal Center Işılay Saygın (1399) Sokak No: 12 Kat: 3 Alsancak / İZMİR

Metabolic Balance

balance

Metabolic Balance® Dr Wolf Funfack ve Besin uzmanları tarafından uzun yıllar yapılan çalışmalar neticesinde geliştirilmiş kilo ve metabolizma düzenleyici bir programdır.

Bu beslenme programı,  güncel sağlık bilgileriniz, laboratuvar tahlilleriniz ve fiziksel özellikleriniz göz önüne alınarak kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Böylelikle geliştirilen bu program sizlere, önceden edinmiş olduğunuz beslenme alışkanlıklarınızı değiştirecek daha sağlıklı, daha dengeli, ve sadece size özgü bir beslenme alışkanlığı kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Size özel hazırlanan bu beslenme programı; kararlılıkla uymanız durumunda hiç bir sağlık problemleriyle karşılaşmadan kilo sorunlarınızı çözerek dört aşamada başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır.

Metabolic Balance®nasıl etki ediyor? 

Size özel hazırlanmış beslenme programınızla, “vücut kimyanız” göz önünde bulundurularak size en uygun “besin maddeleri” seçilmekte ve böylece metabolik dengenizin oluşması hedeflenmektedir. Bir başka ifadeyle sizin için sağlıklı ve gerekli olan besinleri, vitamin ve mineralleri içeren gıdaları tüketmenizin yanı sıra, metabolizmanızın dengede kalabilmesi için ihtiyaç duyduğunuz besinleri de almanız sağlanmaktadır. Bu nedenle, size özel hazırlanan bu beslenme programı, sadece sizin metabolizmanıza uygundur ve tamamıyla sizin sağlık bilgilerinize ve fiziksel özelliklerinize göre hazırlanmaktadır.

Metabolic Balance® neden başarılı oluyor? 

Beslenme programınız, metabolizmanızın sağlıklı bir biçimde çalışmasını sağlayarak kilonuzun dengelenmesine yardımcı olmakta ve sizin ideal kilonuza kavuşmanızı sağlamaktadır. metabolic balance® programıyla, belirlenen süre içerisinde istediğiniz kiloya sorunsuz bir şekilde kavuşabilmeniz için, bu konuda eğitim görmüş ve alanında uzman sertifikalı temsilcilerimiz (Doktorlarımız) sizlere her daim eşlik etmektedir.

Metabolic Balance® kilo kaybını nasıl sağlıyor? 

Kişiye özel hazırlanan beslenme programı sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu tüm sağlıklı besinler alınmaktadır. Programda yer alan besinler sadece içerdikleri kalori, yağ, protein ya da karbonhidrat miktarlarına göre seçilmemekte, aynı zamanda sağlık durumu ve hormon düzeyi de göz önünde bulundurulmaktadır. Bu sayede metabolizmanın dengeli ve sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanmaktadır. Beslenme tercihlerinizi bu yeni ve kolay uygulanabilen kurallara göre düzenlediğiniz takdirde kilonuz kontrol altına alınmakta, aynı zamanda metabolizmanızın hormon dengeleri de düzenlenmektedir.

Metabolic Balance® ile yaşam kalitem nasıl düzeliyor? 

Doğal ve dengeli beslenme sayesinde vücudunuz olması gereken doğal kilosuna kavuşur. Programın kararlı bir şekilde uygulanması durumunda vücuttaki yağlar azalır, bu arada kas ve bağ dokusu metabolic balance® sayesinde dengelenir. Böylece cildiniz de daha gergin ve pürüzsüz bir hale gelir.
Özellikle beslenme programı ile birlikte uygun egzersizler de yapıldığı takdirde kalıcı bir sağlığa kavuşabilir; kendinizi çağın önemli hastalıklarından koruyabilirsiniz. Bu beslenme programı sayesinde, günlük verimliliğinizde önemli seviyede bir artış, konsantrasyonunuzda gözle görülür bir düzelme ve enerji düzeyinizde fark edilebilir bir yükselme görülür. Daha iyi uyuyabilir, fiziksel anlamda kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz. Sonuç olarak; daha sağlıklı, daha aktif, daha zinde olup bu özellikleri çevrenize de yansıtabilirsiniz.
Sözün kısası; Yaşam kalitenizin ne kadar üst düzeylere çıktığını siz ve sevdikleriniz görebilir ve hissedebilirsiniz.

Metabolic Balance® programına ne zaman katılmak gerekiyor? 

Programa katılmanız ancak aşağıdaki durumlarda başarılı ve yararlı olacaktır:
1. Kendi isteğinizle kilo vermek veya almak için kesin bir çözüme ihtiyaç duyuyor ve özellikle de bunu sağlıklı bir şekilde başarmak istiyorsanız,
2. Fazla kilo ya da beslenme bozukluğu nedeniyle bazı sağlık sorunlarınız varsa (örneğin şeker hastalığı, romatizma, kronik migren, metabolizma bozukluğu, yüksek tansiyon vs.),
3. Hangi yaşta olursanız olun, enerji dolu, canlı ve formda olmak istiyorsanız.
Önemli Not: metabolic balance® beslenme programı bir tedavi yöntemi değildir ve Türkiye'de sadece doktor temsilcilerin takibi altında uygulanır.

metabolic-balance-hakkinda-sik-sorulanlar
Metabolic Balance Hakkında Sık Sorulanlar

Metabolic Balance Hakkında Sık Sorulanlar'a ulaşmak için tıklayınız.…

Devamını Oku
metabolic-balance-nedir
Metabolic Balance Nedir?

İçerik Güncelleniyor...…

Devamını Oku
metabolic-balance-8-ana-kurali
Metabolic Balance 8 Ana Kuralı

Her gün üç öğün yenilmeli Öğünler arasında en az 5 saatlik bir süre olmalı Bir…

Devamını Oku
metabolic-balance-islevleri
Metabolic Balance İşlevleri

Metabolic balance® sağlıklı ve dengeli beslenerek kilo kontrolü sağlayan bütünsel bir…

Devamını Oku